MISCELLANEOUS / Miscellaneous / Cornucopia 7662583
nr 766 2583
CORNUCOPIA
late 19th century, length: 40, nickel silver,
Sent 1800-tal, längd: 40, Nysilver
2000
SEK 1500
Monday July 2 2012
at 19:19:49
2/7 18:18:33
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.